KONST / Litografier / Färglitografi 10436218

nr 1043 6218

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), sydländsk by, 285/360, signerad, motivet: 26x66

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

400 kr

Såld:

300 kr

måndag 13 juni 2016
kl 20:43:35

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman